Tund sobib kõigile, kes on omandanud jooga algteadmised jooga algkursusel või on muudmoodi joogaga juba varem kokku puutunud.

Hatha jooga on oma olemuselt pehme, rahulik ja meditatiivne still, kus peaeesmärk on ennast kuulata ja teha harjutusi vastavalt oma võimetele ja hetke seisundile.

Stiili tutvustus

Hatha jooga aitab läbi füüsiliste harjutuste jõuda meelerahuni ja viib meie keha, meele ja hinge harmoonilisse kooskõlla. Hatha jooga tööriistadeks on hingamisharjutused (pranayama) ja joogaasendid (aasanad). Joogatund koosneb kaheteistkümnest põhiasendist, mis annavad ühe treeningu jooksul maksimaalselt kasu kogu kehale. Selle joogasüsteemi harjutused on hästi tasakaalustatud: ühes suunas venitusele järgneb alati venitus vastassuunas. Ka on tunnid piisavalt variatiivsed, sest igasse tundi pikib õpetaja erinevaid asendite variatsiooni ja põhiasenditele lisaks teisi arendavaid asendeid.

Jooga põhineb enesedistsipliinil ja tõekspidamisel, milleks on lihtne eluviis ja kõrge vaimne mõtlemine. Keha on hinge tempel, mida võib ülekantud tähenduses nimetada ka transpordivahendiks, mis esitab meile erilisi nõudmisi selleks, et sujuvalt funktsioneerida. Auto puhul on tähtsad viis asja: määrdesüsteem, aku, jahutussüsteem, kütus ja vastutustundlik juht rooli taga. Vaatame nüüd aga inimese vajadusi.

1. Õiged harjutused: harjutuste tegemine on nagu süstemaatiline liigeste, lihaste, kõõluste ja teiste kehaosade „määrimine”, et püsida liikuva ja painduvana.
2. Õige hingamine: keha on ühenduses akuga (päikesepõimikuga), milles säilitatakse tohutuid energiavarusid. Läbi erilise joogahingamise (pranayama) vabaneb see energia ning toimub füüsiline ja vaimne noorenemine.
3. Õige lõdvestumine: selleks, et kogu süsteemi maha jahutada, on autol radiaator. Kui aga keha ja vaim on pidevalt ületöötanud, siis meie jõudlus kahaneb. Lõdvestumine on loomulik viis keha uuesti laadida.
4. Õige toitumine: tagab korraliku kütuse kehale. Optimaalne toitainete, õhu, vee ja päiksevalguse kogumine on hädavajalik meie organismile.
5. Positiivne mõtlemine ja meditatsioon: hoiab (auto)juhti kontrolli all, intellekt puhastub. Loomus on alistatud teaduvustatud kontrolliga meelekindluse ja keskendumise abil.

Aasanad toniseerivad lihaseid ja sidekudesid, hoiavad selja ja liigesed painduvana, ergutavad vere- ja toiduringlust ning endokriinsüsteemi talitlust. Õige hingamise abil kogub organism energiat ning korraldab närvisüsteemi ja aju tegevust, suurendab tahtejõudu, enesekontrolli ja keskendumisvõimet. Lõdvestus vabastab keha pingetest ja annab puhkust. Õige toitumine tagab korraliku kütuse kehale. Optimaalne toitainete, õhu, vee ja päiksevalguse kogumine on hädavajalik meie organismile. Positiivne mõtlemine ja meditatsioon lisab vaimujõudu ja intuitsiooni ning kindlustab sisemise rahu ja tasakaalu.

Kohapeal on olemas kõik joogaks vajalik! Võid kaasa võtta enda veepudeli, et ka peale majast lahkumist oleks võimalik vett juua.

Kohtumiseni joogamatil!

Reelika Rohtmaa

Läbiviijad: Reelika Rohtmaa

Registreerumine

Osaluspanus: Võimalik osta nädalakaarte! Ühe korra hind 15€

4x pääse 45 eurot /kehtib 6 nädalat/ 8x pääse 80 eurot /kehtib 10 nädalat/

See sündmus on juba ära toimunud 12.10.2023 - Leia uus