Olen olnud joogapraktik ja joogaõpetaja nüüd juba pea 16 aastat. Minu süda kuulub traditsioonilisele hatha joogale, armastan selle jooga aeglast voolamist, rahu ja vaikust, pikki püsimisi asendites ja meditatiivset õhustikku, mis lubab mul sügavuti kogeda jooga tervendavat mõju.

Minu joogateekond sai alguse Londonis, sealt edasi olen läbinud erinevaid õpetajakoolitusi Indias ja Prantsusmaal. Pärast viit aastat Inglismaal elamist kolisin tagasi kodumaale, olen juhendanud joogatunde nii Tallinnas kui Tartus. Olen õpetanud joogat ka mitmetes joogalaagrites ja koolitustel välismaal – Soomes, Poolas, Leedus, Kreekas, Austrias ja Prantsusmaal. Lisaks joogatundide juhedamisele meeldib mulle väga mantralaulmine – aeg-ajalt olen viinud läbi mantraõhtuid, kus laulan sanskritikeelseid pühasid laule harmooniumi saatel. Londoni joogakeskuses elades sain ka lähemalt tuttavaks India vürtside ja maitsetega ning mulle väga meeldib valmistada aasiapärast taimetoitu. Olen neid teadmisi jaganud õpitubades ja lihtsalt sõpradele kodus kokanud. 

Hetkel toimuvad minu joogatunnid Nõmmel ja Laagris. Tartus elades ja seal joogatunde andes asutasin ma Tartu Joogakeskuse. Juhatan ja toimetan keskusega distantsilt ja olen leidnud sinna suurepärased joogaõpetajad, kes hoiavad keskust suure armastuse ja väega. Oma akadeemilise hariduse olen samuti saanud Tartus Elleri muusikakoolis ja Tartu Ülikoolis õppides.

Minu elu väga tähtis osa on minu perekond – mul on imetoredad lapsed ja elukaaslane. Lastega oleme koos teinud lastejoogat, juhendan lisaks ka lastejooga tunde Laagri koolis ja Veskitammi lasteaias. Minu elukaaslane on mind aidanud joogamaailma tehnilise poolega ning valmistanud suvistes joogalaagrites taimetoitu.

Armastusest jooga vastu soovin neid samu teadmisi, kogemusi ja taipamisi jagada ka Sinuga, hea sõber!

55677613

reelika.rohtmaa@gmail.com

www.shaktijooga.com

Reelika Rohtmaa