Meie elud ja keskkond on pidevas muutumises. Hoolimata selles kas me teeme ja loome need muutused ise või oleme sunnitud üldise vooluga kaasa minema. See ongi iga inimese valiku koht – kas olla ise selle protsessi eestvedaja, looja, taotleja, teha valikuid ning avastada, milleks oled võimeline või lasta keerisel end kanda.

Mind paelub väga transformatsiooni protsess, mis toimub üldiselt märkamatult, sest me paneme tähele küll ebamugavusi ja teeme otsuseid, kuid suurt pilti seejuures tajumata. Väljapoole paistab justkui oleks saadud üleöö edukaks, õnnelikuks või võitjaks. Kuid enamasti on tegemist järjepideva pühendumuse, kohanemise ja edenemisega, olles seejuures valmis iseennast ületama.

Coaching sobib transformatsiooni juurde hästi, sest tähendab kindla eesmärgi saavutamisele, oskuste või harjumuste omandamisele suunatud struktureeritud koostööd. Coaching võib koosneda nii üksikutest kui ka mitmest protsessi moodustavatest kohtumistest. Oluline nüanss ja lähtepunkt on, et inimene ise tajub, mis on tema elus ja töös ettetulevate takistuste lahendamiseks vajalik.

Kui Sina tunned, et vajad enda ellu transformatsiooni ehk muutuse plaani teekonnakaarti, märkida sinna ära algus ja lõpp-punkt. Avastada need sammud ning tegevused, mida isiksusena tuleb läbi teha, milliseid harjumused ümber kujundada, suhted sõlmida või muud transformatsiooni juurde kuuluva, siis olen abiks ja peegliks.

Minust

Olen elu jooksul olnud piisavalt uudishimulik ning seeläbi õppinud läbi aastate nii tava kui elukoolis 😊. Lõpetanud olen Estonian Business School’i ärijuhtimise bakalaureuseõppe, mille käigus jõudis minuni arusaam, et personalitöö valdkond on suurt huvi pakkuv. Sealt edasi läksin õppima Tallinna Ülikooli magistriõppsesse organisatsioonikäitumist. Lisaks tavapärasele akadeemilisele haridusele, olen palju iseseisvalt uurinud ja õppinud inimeste, harjumuste, aju ja keha kohta, läbinud üheksa ja kuue kuulised Kristiina Raie ning  IIKA keskuse koolitused. Tee on viinud mind ka Reikini ( 3. astme praktik).

Töötanud ligi 20 aastase perioodi jooksul erinevates rahvusvahelistes ettevõtetes personalitööga seotud positsioonidel – koordineerijast juhini. Teinud koostööd rahvusvahelistes meeskondades, aidanud kasvatada ettevõtteid ning meeskondi, protsesse ja koolitusi nullist, kuid ka arendanud ning parendanud olemasolevaid. Kõige intensiivsem kogemus on olnud kasvatamine 3st töötajast ligi 300 inimesega ettevõtteks kõigest 1,5 aasta jooksul. Olen ettevõtja ja www.rikardia.com üks loojatest, kus võimalik broneerida aegu erinevate keha ja meelt toetavate sertifitseeritud heaolupraktikute juurde.

Coachingu juurde jõudsin umbes 4 aastat tagasi ning see sidus minu jaoks hästi kokku punktid, millele vastuseid otsisin. Esimesest õpimoodulist sai teine ja seejärel läksin veel juurde õppima meeskonnacoachingut, kuid midagi tundus ikkagi puudu olevat. Kuna usun inimesse kui tervikusse ja sellesse ja et meie süsteemid on komplekssed, siis sobituvad siia juurde suurepäraselt oskused, mida õpetab John Whittingtoni Coaching Constellations, mille kolmest moodulist on kaks tänaseks läbitud.

Calendly

Britta Burket