Kaassõltuvusnõustamine, individuaalteraapia, hüpnoteraapia, gongiteraapia, grupiteraapia, koolitused, gongisündmused. Zoomis ja kohapeal.

Koduleht: https://andrespohjala.com

Facebook: https://www.facebook.com/andrespohjalateraapia

Instagram: https://www.instagram.com/pohjalateraapia

Kirjuta: info@andrespohjala.com

Helista: +372 51 983 912

Töötan terapeudi ja nõustajana erapraksises Andres Põhjala Teraapia. Selle elukutseni jõudsin puhtalt läbi isikliku vajaduse vaimselt ja füüsiliselt terveneda.

Minu südameasjaks on saanud enda ja teiste pärisolemuse avamine ja selle tundmaõppimine, et saaksime rakendada oma tõelist potentsiaali ja elada nauditavat mitmekülgset elu.

Meie pärisolemus peidab ennast aga tihti väärkohtlemiste ja traumade kihi all. Ego kaitsemehhanismid, mis loodi pärisolemuse kaitseks tuleb tasapisi avada.

Väärkohtlemised on loonud HIRMU, HÄBI ja SÜÜTUNDE emotsionaalse Bermuda kolmnurga, kuhu me ennast ära kaotame ja igasugune suunataju kaob. Seetõttu pööran oma töös suurt tähelepanu just emotsioonidele, tunnetele ja eneseteadlikkusele. Annan Sulle kala asemel õnge ja sellega vastutuse iseenda heaolu eest.

Mõistes, et meil on igas eluolukorras erinevaid valikuid, saame hoida oma elu ja heaolu kurssi, ning seega olla ise oma elu kaptenid.

Olen spetsialiseerunud tööle kaassõltuvust- ja sõltuvust kannatavate inimestega, kuna mul on nende komplekssete psühholoogiliste seisunditega enda isiklik kogemus. Ja ka nende seisunditega toime tulemisel. Kuid võtan vastu ka teistsuguste probleemolukordadega inimesi, juhatades neid läbi psühholoogiliste keerdkäikude eneseteadlikkuse ja tervenemise suunas.

Minu teekond

Minu elu tundus mulle 28 aastaselt selline, mida polnud mõtet elada. Selles puudus teadlik teadlikkus iseendast. Olin hõivatud igapäevase kiirustamisega. Arvete maksmine, töö, raha, laenud, kodutööd ja peod sõpradega. Olin sõltuvuses alkoholist ja aktiivne kaassõltlane. Armastust ei olnud, elu tundus tühi, üksildane ja lootusetu.

Kuid ma suutsin ennast tuua välja väga tumedatest kohtadest.

Ka sina oled selleks võimeline!

Usaldan, et kõik see eelnev on olnud vajalik ja on osa minust, kuid seal hakkas ka minu elu uus ring pihta. Teekond on olnud nagu Ameerika mäed. Andes mulle tõuse ja langusi ning kõiki neid emotsioone, mida ka lõbustuspargis tunda võime. Surmahirmust eufooriani.

Üks hetk hakkasid minus tärkama küsimused nagu:

Kas see ongi kõik?

Millega ma elus üldse tegelen?

Mida veel oleks võimalik elus kogeda?

Miks mul nii raske on?

Tagantjärgi näen, et need küsimused on elus äärmiselt olulised ja ainult läbi sellelaadsete eksistentsiaalsete küsimuste hakkab meie teadvus tasapisi avarduma.

Viimase kümne aasta jooksul olen töötanud Libertas vaimse tervise keskuse kogemusnõustajana ja Tartu haru juhatajana. Jõelähtme vallas koostööpartnerina MTÜ Väärtustades Ennast meeskonnas kogemusnõustajana. Toompargi vaimse tervise keskuses kaassõltuvusspetsialistina.

Tänasel päeval võtan kliente vastu enda praksises Andres Põhjala Teraapia, teen koostööd teiste terapeutide-, psühholoogide-, psühhiaatritega ning vaimse- ja füüsilise tervisega tegelevate inimestega. Olen Töötukassa koostööpartner, pakkudes nende klientidele kogemusnõustaja teenust ning olen mentoriks Teadlik Mina erakooli 2023. aastal alustanud hüpnoteraapia kursuse õpilastele.

Täiendan end pidevalt kaasaaegsete psühhoteraapia lähenemistega, et pakkuda aina paremat psühholoogilist ja hingelist abi oma klientidele, areneda ise inimese ja terapeudina.

Usun siiralt, et meil on alati valik ja muutus on võimalik.

Leiame koos Sinu uued algused – koos oleme tugevamad.

ANDRES PÕHJALA