Kutsume Sind talvist pööripäeva tähistama kakaoringi, kus šamanistlik trummirännak on ühendatud Tiibeti kausside ja gongihelidega.

Talvine pööripäev on aasta pimedaim aeg, mis lõpetab aastase tsükli. See on aeg, kus ühel pool on surm ja teisel sünd, kus lõpp läheb üle alguseks. Pööripäev tuletab meile meelde elu tsüklilisust, seda, et hääbumine ja surm on elu loomulik osa ning vajalik selleks, et uus saaks sündida ja kõik jälle otsast alata.

Joome koos toorkakaod, mis viib meid sügavamale südamesse ja iseendasse. Vaatame tänutundes kõigele sellele, mis meie elus on olnud, ning võtame aasta enda jaoks kokku.
Hoitud šamaanitrummi rännakul kogume oma energia kokku ja loome ühenduse iseenda sügavama tarkusega. Teeme enese sees inventuuri, et jätta maha kõik see, mis peaks surema, ja luua ruumi uuele, millel soovime lasta sündida. Seejärel lõdvestume Tiibeti kausside ja gongihelisse.

Mis on tseremoniaalne toorkakao?
Tseremoniaalne toorkakao sisaldab teobromiini ja tekitab kehas heaolutunde. Kakao avab südant ja kiirendab vereringlust, mis omakorda suurendab keskendumisvõimet ja aitab laskuda sügavamale meditatsiooni ning saavutada teiste inimestega parema ühenduse.

Mida on hea teada enne rituaali?
Enne rituaali ole söömata vähemalt kaks tundi või söö kergemat toitu, sest nii saab kakao paremini mõjuda. Joo palju vett või taimeteed ja võta kaasa oma veepudel. Kui Sul on südameprobleeme või tarvitad antidepressante, siis pea meiega eelnevalt nõu.

Tule natuke varem kohale, et saaksid aja maha võtta ja häälestuda. Pane selga mugavad riided, kõik muu vajalik on kohapeal olemas. Kui soovid lisainfot, siis kirjuta loovkaaren@gmail.com.

Läbiviijad:
Karen Kuldnokk

Teen erinevaid šamanistlikke rituaale ja korraldan naisteringe. Eriti köidavad mind saunarituaalid, kus olen ühendanud vanaeesti ja indiaanitraditsiooni. Hingestavaim kogemus minu jaoks on olnud kahe inimese rituaalne paaripanek. Olen tegutsenud joogaõpetajana ning korraldanud alates 2015. aastast naisteringe ja -retriite. Mulle on hingelähedane šamanistlik maailmapilt, mille kohaselt maailm on hingestatud ja kõik loodu on ühenduses.

Olen iseennast ja maailma uurinud erinevate praktikate kaudu: jooga ja meditatsioon, bioeenergeetika, Brandon Baysi rännakuteraapia, transpersonaalne psühholoogia, jungiaanlik teraapia, taimeravi. Olen käinud rändamas ja ennast avastamas põlisameeriklaste juures.

Ermo Kattago
Olen lahenduste leiutaja, kogemuste looja, emotsioonide ehitaja, loon kaosest ilu.

Mul on rännakupraktiku, MER-massaaži ja OSHO aktiivmeditatsiooni juhendaja väljaõpe, eriline huvi on helidega töötamise vastu. 2017. aastal tegin uurimisretke Nepaali, mille eesmärk oli tutvuda Himaalaja helikaussidega seotud praktikaga kohapeal traditsiooni keskel. Olen veendunud, et teadlikult suunatud helisageduste mõju inimese tervisele, enesetundele ja energiasüsteemile on korrastav, tervendav, pikaajaline, sügavale ulatuv ja kiire.

Põneva kohtumiseni ühenduses!
Karen ja Ermo

Läbiviijad: Karen Kuldnokk ja Ermo Kattago

Registreerumine

Osaluspanus: 40€

See sündmus on juba ära toimunud 21.12.2023 - Leia uus