Kutsume Sind enesehoole õhtule, mis koosneb somaatilisest liikumisest ja biodünaamilisest hingamisest.
Lühidalt tähistab somaatiline kehakäsitlus viisi uurida ja kogeda keha lähtuvalt keha sisemise toimimise tegelikkusest ehk füsioloogiast. Kui anatoomiline teadmine põhineb elutu keha uurimisel, siis füsioloogiale toetuv somaatika on pidanud välja töötama teistsuguseid meetodeid, kuidas uurida elavat keha. Üks viis seda teha on erinevate kehasüsteemide tundmisest ja tunnetamisest lähtuv liikumine.
Alustame õhtut paari somaatilise harjutusega, et avada end keha uurimisele autentse liikumise kaudu. Autente liikumine aitab harjutada oma keha kuulamist, teise keha märkamist ning kehakogemuse sõnastamist. Autentse liikumise puhul me teeme ainult seda, mida keha hetkel teha valib. Selle somaatilise praktika juurde kuulub tunnistaja heatahtlik kohalolu ning liikumise käigus kogetud aistingute kirjeldamine.
Liikumisele järgneb hingamisrännak. Teadliku hingamise praktikaid on kasutatud aastatuhandeid eluenergia liigutamise, teadvuse muutmise ja füüsilise heaolu saavutamise eesmärgil. Traumade vabastamisele keskendunud Biodünaamiline hingamine ja trauma vabastus (BBTRS) on välja kasvanud Wilhelm Reich’i terapeutilisest lähenemisest pehmetele kudedele ja Peter Levine trauma tervendamise mudelitest. Selle aluseks olev sügav ühendatud hingamine võimaldab läbi murda keha erinevatest kaitsekihtidest ning vabastada mentaalne, füüsiline ja emotsionaalne pinge. Hingamisrännakul kasutame toetamiseks helisid, liikumist ja erinevaid kehatöö võtteid.
Aitab:
– leevendada pingeid ja tugevdada stressitaluvust
– suurendada energiat ja vastupidavust
– tugevdada immuunsust
– vähendada väsimust ja unevajadust
– tugevdada keskendumisvõimet ja mõtteselgust
– tuua rahu ja emotsioonidega toime tulla
– tugevdada sõnalist võimekust häält tugevdades
– paneb särama 🙂

Hingamine ja kehatöö: Helen Haava
Kehatöö ja hääl: Nele Suisalu

Helenist:
Mind on alati köitnud inimene ning tema tegelikud, piiritud võimed. See on tõuganud 17 aasta jooksul õppima erinevaid teraapia, meele ja kehatöö tehnikaid ning süüvima tervisliku toitumise nüanssidesse. Ma usun armastuse, hingamise, liikumise, heli, puudutuse, emotsioonide vabastamise, meditatsiooni ning mängulisuse kombinatsiooni ehk Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise süsteemi® (BBTRS®) tervendavasse mõjusse nii palju, et jätsin seetõttu ka oma pearaamatupidaja töö. Minu kireks on toetada inimesi enda elurõõmule, väele ja potentsiaalile avanemisel.

Nelest:
Olen tantsukunstnik, nõustaja ja loovale kehalisusele inspireerija. Elasin ja töötasin professionaalse kaasaegse tantsijana kümme aastat Prantsusmaal. Eestisse tagasituleku järel olen viimasel viiel aastal toetanud inimesi nii füüsiliselt kui energeetiliselt oma sügavama olemuse ja loovusega parema kontakti saavutamise juures. Samuti jätkanud tantsukunsti uurimusliku suunaga – kuidas ühendada performatiivsust tervendava ruumiga. Lisaks loon meditatiivseid peenhäälestuse ja energiatöö ruume.
Kõik vajalik on kohapeal olemas. Pane selga mugavad riided, millega on hea liikuda ning matil lamada ja võta soovi korral kaasa veepudel.
Sel sündmusel sisened turvalisse ruumi, kus kõik toimuv jääb konfidentsiaalseks, et saaksid end vabaks lasta ning kogeda ühendust oma tõelise olemusega.

Sündmus kestab ca 2,5-3h.
Osalustasu: 35 EUR

See sündmus pole Sinu jaoks, kui oled rase, alla 16, Sul on kõrgvererõhu tõbi, epilepsia, glaukoom, infarktioht, skisofreenia, aneürism või oled läbinud hiljuti (kuu aja jooksul) mõne operatsiooni.

Läbiviijad: Helen Haava ja Nele Suisalu

Registreerumine

Osaluspanus: 35€

See sündmus on juba ära toimunud 01.05.2024 - Leia uus