Kehatöö ja hingamise rännak “Tervik kehas”
Mis Sind vormis ja tervena hoiab?
Ringutad ja hingad ning oledki vormis?
Usun, et tegelikult saabki see olla täpselt nii lihtne, kui mõistad paremini, millise süsteemi kaudu oma kehale läheneda. Uus aeg vajab inimesi, kes oskavad end ise tervikuna kohelda.
Alustame õhtut kehatööga. Toome tähelepanu sidekoevõrgustikule. Sidekude on vedelikust ja kollageenist koosnev kiuline süsteem, mis ühendab keha tervikuks. Sidekude puudutab kõiki kudesid ning läbib kogu keha nagu mitu jõge ja rippsilda. Piltlikult: kui kehas poleks sidekude, siis oleks see nagu nahkkott, mille põhjas vedeleksid hunnikus kõik lihased ja elundid.
Öeldakse, et sidekoel on kuus korda rohkem jõudu, kui lihastel ning see on võimeline muutma oma vormi vastavalt keha vajadusele. Seetõttu salvestab see ka endasse nii füüsilisi kui emotsionaalseid üleelamisi (traumasid), mis võivad muuta selle “kuivemaks” ja jäigemaks. Kuna tegemist on inimest füüsiliseks tervikuks ühendava võrgustikuga, võib ühes kohas tekkinud pinge avalduda kehas valuna hoopis mujal. Kui selles võrgustikus leiduvaid pusasid mitte lahti harutada, võib tulemuseks olla krooniline valu.
Teeme läbi Bob Cooley’lt pärinevad 16 vastupanuvenitust ja miksime sinna juurde Human Garage’i tviste. Võimalusel tasakaalustame ka sidekoe pulsatsiooni puudutuse kaudu. Liikumine, mille fookus on sidekoel, aitab hoolitseda keha terviklikkuse eest ning annab avara ja vabama enesetunde.
Kehatööle järgneb hingamisrännak. Teadliku hingamise praktikaid on kasutatud aastatuhandeid eluenergia liigutamise, teadvuse muutmise ja füüsilise heaolu saavutamise eesmärgil. Traumade vabastamisele keskendunud Biodünaamiline hingamine ja trauma vabastus (BBTRS) on välja kasvanud Wilhelm Reich’i terapeutilisest lähenemisest pehmetele kudedele ja Peter Levine trauma tervendamise mudelitest. Selle aluseks olev sügav ühendatud hingamine võimaldab läbi murda keha erinevatest kaitsekihtidest ning vabastada mentaalne, füüsiline ja emotsionaalne pinge. Hingamisrännakul kasutame toetamiseks helisid, liikumist ja erinevaid kehatöö võtteid.
Aitab:
leevendada pingeid ja tugevdada stressitaluvust
suurendada energiat ja vastupidavust
tugevdada immuunsust
vähendada väsimust ja unevajadust
tugevdada keskendumisvõimet ja mõtteselgust
tuua rahu ja emotsioonidega toime tulla
tugevdada sõnalist võimekust häält tugevdades
paneb särama 🙂
Hingamine ja kehatöö: Helen Haava
Kehatöö ja hääl: Nele Suisalu
Helenist:
Mind on alati köitnud inimene ning tema tegelikud, piiritud võimed. See on tõuganud 17 aasta jooksul õppima erinevaid teraapia, meele ja kehatöö tehnikaid ning süüvima tervisliku toitumise nüanssidesse. Ma usun armastuse, hingamise, liikumise, heli, puudutuse, emotsioonide vabastamise, meditatsiooni ning mängulisuse kombinatsiooni ehk Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise süsteemi® (BBTRS®) tervendavasse mõjusse nii palju, et jätsin seetõttu ka oma pearaamatupidaja töö. Minu kireks on toetada inimesi enda elurõõmule, väele ja potentsiaalile avanemisel.
Nelest:
Olen tantsukunstnik, nõustaja ja loovale kehalisusele inspireerija. Elasin ja töötasin professionaalse kaasaegse tantsijana kümme aastat Prantsusmaal. Eestisse tagasituleku järel olen viimasel viiel aastal toetanud inimesi nii füüsiliselt kui energeetiliselt oma sügavama olemuse ja loovusega parema kontakti saavutamise juures. Samuti jätkanud tantsukunsti uurimusliku suunaga – kuidas ühendada performatiivsust tervendava ruumiga. Lisaks loon meditatiivseid peenhäälestuse ja energiatöö ruume.
Kõik vajalik on kohapeal olemas. Pane selga mugavad riided, millega on hea liikuda ning matil lamada ja võta soovi korral kaasa veepudel.
Sel sündmusel sisened turvalisse ruumi, kus kõik toimuv jääb konfidentsiaalseks, et saaksid end vabaks lasta ning kogeda ühendust oma tõelise olemusega.
Sündmus kestab ca 2,5-3h.
Osalustasu: 35 eur.
See sündmus pole Sinu jaoks, kui oled rase, alla 16, Sul on kõrgvererõhu tõbi, epilepsia, glaukoom, infarktioht, skisofreenia, aneürism või oled läbinud hiljuti (kuu aja jooksul) mõne operatsiooni.
Läbiviijad: Helen Haava ja Nele Suisalu