Mis Sind terve ja ärksana hoiab?
Ringutad ja hingad ning oledki oma elus kohal?
Usume, et tegelikult saabki see olla nii lihtne! Uus aeg ja muutuv maailm vajab inimesi, kes oskavad end ise tervikuna kohelda. Soovime, et see kursus aitab Sul luua endale igapäevase individuaalse enesehoole praktika ning toita oma elusärtsu.
Septembrist detsembrini kohtume 7. korral, et süsteemselt tegeleda oma kehasse kogunenud pingete ja meele loodud piirangutega. Kohtumised toetuvad biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse süsteemis käsitletavatele pingevöödele kehas ning iga kord teeme vastavat piirkonda toetavaid kehakeskseid (somaatilisi) praktikaid. Lisaks saad koju kaasa lihtsa video, et ka kohtumiste vahepeal end “vormis” hoida.
Kohtumisi alustame kehatööga, millele järgneb biodünaamiline hingamissessioon grupis.
KEHATÖÖ OSA
(10.09) Tervik kehas. 45-minutiline sidekoe taaskäivitus (Human Garage). Sidekude on vedelikust ja kollageenist koosnev kiuline süsteem, mis ühendab keha tervikuks. See puudutab kõiki kudesid ning läbib kogu keha nagu mitu jõge ja rippsilda. Sidekude salvestab endasse nii füüsilisi kui emotsionaalseid üleelamisi (traumasid). Ühes kohas tekkinud pinge võib avalduda kehas valuna hoopis mujal. Kui selles keha tervikuks ühendavas võrgustikus leiduvaid pusasid lahti mitte harutada, võib tulemuseks olla krooniline valu.
(24.09) Silmside. Joogateraapia harjutused silmade heaks.
“”Nägemise jooga” on tähelepanu keskendamine silmade praktilisele kasutamisele, mida tehakse nii nagu oleksid silmad mingid iseseisvad olendid, kes tegelevad iseenese arendamisega. … Maailm meie ümber “kord rullub meile peale, kord veereb eemale”: silmadele on tuttav nii Kõiksuse värviküllane mitmekesisus kui ka absoluutse tühjuse pimedus. … Meie võimuses on muuta tavalise inimese silmad targa inimese kõikenägevaks aknaks maailma.”
Shanti Nathini “Joogateraapia nägemise taastamiseks”
(8.10) Hääle jõud. Sidekoemanöövrid (Human Garage) peapiirkonnale. Toonimine hääle avamiseks ja uitnärvi tasakaalustamiseks.
Hääl paljastab maailmale meie suhte iseendaga. Kehast lähtuv ja sundimatu hääl toetab meie enesekindlust ja väljendusvabadust ning selle kaudu julgustab meid asuma oma kohale teiste seas. Samal ajal on häälimine hea viis mõjutada oma uitnärvi ning sellega muuta oma närvisüsteemi seisundit.
(22.10) Pudelikael. Vastupanuvenitused (Bob Cooley) kaelapingete vabastamiseks. Tiibeti hormonaalvõimlemine.
Hormonaalsüsteem on keha biokeemiliste protsesside igapäevane juhtija. Kilpnääre on kõige suurem sisenõrenääre meie kehas ning vastutab ainevahetuse kiiruse, kasvu ja arengu eest. Metafüüsilisel tasandil peegeldab kilpnäärme seisund meie võimekust hingeliselt kasvada ja areneda. Kaelale viidatakse ka kui kitsale läbipääsule meie meele ja südame vahel. Mida paremas seisus on kael, seda sujuvamalt toimub koostöö mõtete ja tunnete vahel.
(12.11) Südameühendus. Kašmiiri šivaistliku tantratraditsiooni liikumispraktika – tandava. Praktika koosneb ringjast hingamisest ja aeglasest ise sündivast liikumisest. Tandava toetab meie keha tegelikku võimekust emotsioone vabalt läbi lasta. Vaigistab meele, millel on kalduvus hakata hetkes kogetu põhjal lugusid konstrueerima. Mida rohkem me püüame emotsioone “lahendada” mõtlemise kaudu, seda pikemalt need keha vaevavad, kuni võib tekkida vaevus. Tandava kaudu praktiseerime sügava, harmoonilise ja rahumeelse jõu kohalolu oma elus.
(26.11) Kõhutunne. Sidekoemanöövrid (Human Garage) siseelundite taaskäivituseks. Lõdvestunud kõhuga on meil lihtsam elus ettetulevaid sündmusi “ära seedida”, elukogemust omastada ja sellest jõudu ammutada. Geenivõtmete (Richard Rudd’i loodud Gene Keys) õpetuses seostatakse kõhtu isikliku õitsenguga, mis rajaneb meie kutsumuse väljendamisel, meie võimalustel ja meie suhtel ümbritseva kogukonnaga. Pehme kõht aitab meil hoida kurssi oma tõelisel teel.
(10.12) Elusus. Vaagnapõhjalihaste harjutused (Veronique de la Cochetiere) ja vaagnapiirkonna füsioloogia tunnetus Body-Mind Centering meetodil. Vaagnapiirkonnas asub meie elujõu kese. Kui see ruum meie kehas on avar, lõdvestunud, hoolitsetud, toonuses ja terve, valitseb meis teadmine, et elu kannab meid ning meie kanname oma elu. Vaagnapõhjale toetub kogu meie kere ja pea. See on meie füüsiline kandepind.
HINGAMISE OSA
Teadliku hingamise praktikaid on kasutatud aastatuhandeid eluenergia liigutamise, teadvusseisundi muutmise ja füüsilise heaolu saavutamise eesmärgil. Biodünaamiline hingamine ja trauma vabastus (BBTRS), mis keskendub traumade vabastamisele, on välja kasvanud Wilhelm Reich’i terapeutilisest lähenemisest pehmetele kudedele ning Peter Levine’i trauma tervendamise mudelitest. Selle aluseks olev sügav ühendatud hingamine võimaldab läbi murda keha erinevatest kaitsekihtidest ning vabastada mentaalne, füüsiline ja emotsionaalne pinge. Hingamisrännakul kasutame toetamiseks helisid, liikumist ja erinevaid kehatöö võtteid.
Aitab:
vabastada sügavale juurdunud pingeid ja tugevdada vastupidavust stressile,
tõsta elujõudu ja tugevdada vastupidavust nii füüsilisel kui vaimsel tasandil,
tugevdada immuunsüsteemi, toetades keha loomulikku tervenemisvõimet,
vähendada kroonilist väsimust ja optimeerida unevajadust,
tugevdada keskendumisvõimet ja mõtteselgust,
luua sisemine rahu ja tasakaal, aidates paremini toime tulla keeruliste emotsioonidega,
arendada eneseväljendusoskust, sügavamalt ühendudes oma häälega,
tuua välja parima potentsiaali 😊
LÄBIVIIJAD: Nele Suisalu ja Helen Haava
Nelest:
Olen tantsukunstnik, nõustaja, terapeut ja loovale kehalisusele inspireerija. Elasin ja töötasin professionaalse kaasaegse tantsijana kümme aastat Prantsusmaal. Eestisse tagasituleku järel olen toetanud inimesi nii füüsiliselt kui energeetiliselt oma sügavama olemuse, oma keha ja hääle ning loovusega parema kontakti saavutamise juures. Lisaks loon meditatiivseid peenhäälestuse ja energiatöö ruume. Alates 2023. aastast pakun vaagnasisest hoolitsust. Samuti jätkan tantsukunsti uurimusliku suunaga – kuidas ühendada performatiivsust tervendava ruumiga.
Helenist:
Mind on alati köitnud inimene ning tema tegelikud, piiritud võimed. See on tõuganud 18 aasta jooksul õppima erinevaid teraapia, meele ja kehatöö tehnikaid ning süüvima tervisliku toitumise nüanssidesse. Ma usun hingamise, liikumise, heli, puudutuse, emotsioonide vabastamise ning meditatsiooni kombinatsiooni ehk Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise süsteemi® (BBTRS®) tervendavasse mõjusse nii palju, et jätsin seetõttu ka oma pearaamatupidaja töö. Minu kireks on toetada inimesi enda elurõõmule, väele ja potentsiaalile avanemisel.
PRAKTILINE INFO
Toimumispaik Üks Maja Ladvaruum (Valdeku 66, Tallinn).
Kõik vajalik on kohapeal olemas. Pane selga mugavad riided, millega on hea liikuda ning matil lamada ja võta soovi korral kaasa veepudel.
Sel sündmusel sisened turvalisse ruumi, kus kõik toimuv jääb konfidentsiaalseks, et saaksid end vabaks lasta ning kogeda ühendust oma tõelise olemusega.
Grupis osalemine ei ole Sinu jaoks soovitatav, kui oled rase, alla 16, Sul on kõrgvererõhu tõbi, epilepsia, glaukoom, infarktioht, skisofreenia, aneürism või oled läbinud hiljuti (kuu aja jooksul) mõne operatsiooni.
7 kohtumist: 10. ja 24.09, 8. ja 22. 10, 12. ja 26.11, 10.12.
Iga sündmus kestab ca 2,5-3h.
Grupis osalemise tasu: 333€
Tasumine kas ühe maksena 7. septembriks või kolmes osas, 111€ kaupa: 7. sept, 7. okt ja 7. dets.
Läbiviijad: Helen Haava ja Nele Suisalu