Armas sõber!
Kutsun sind jooga nidra õhtule! Võta endale novembrikuu viimasel pühapäeval vaba aega, et nautida tõelist lõdvestust ja rahu seisundit. Jooga nidra seanss kestab 45 minutit ja selleks ei pea tegema muud kui mugavalt lamama. Hea on panna keha alla lisaks joogamatile ka pehmendav tekk või õhuke madrats, peale mõnus tekk (tekid, joogamatid, madratsid/lambanahad on Üks majas kohapeal olemas). Lisaks jooga nidrale praktiseerime õhtu jooksul ka hingamisharjutusi, laulame mantraid ja teeme tutvust meditatsiooniga. Õhtu alustame ja lõpetame jagamisringiga.

🔹Jooga nidra
Jooga nidra tähendab joogi unenägu. See on seisund, kus me lõdvestume sedavõrd, et vajume justkui unne, ent teadvus jääb ärkvele ja aju funktsioneerib alfalainete tasandil. Jooga nidra on praktika, mis aitab avastada tõde iseenda ja maailma kohta. Mõned suurepärased kasutegurid jooga nidra praktikast:
– vabastab füüsilisi, emotsionaalseid ja mentaalseid pingeid
– käepärane vahend stressist jagu saamisel
– aitab uneprobleemidest võitu saada
– arendab loovust
– parandab mälu ja õpivõimet
– aitab vabaneda sõltuvustest ning negatiivsetest käitumismallidest
– juurib välja sügaval peituvaid neuroose ja blokeeringuid
– toetab vaimset arengut

🔹Meditatsioon ja mantrad
Õhtu jooksul avame iidsete joogatarkuste varalaeka ja räägime sellest, mis meditatsioon tegelikult on ja kuidas sinna jõuda. Meditatsioon annab rahutunde, vaigistab äreva meele, teeb meid tundlikumaks ja intuitiivsemaks ning toob praegusesse hetke kohale. Tõeline meditatsiooniseisund on veel paljugi enamat.
Mantra on püha heli, mis võib olla nii tervikfraas, sõna või silp. Tähenduse ja mõju annab talle temas sisalduv helivibratsioonide kompleks. Mantrate laulmine kergendab hinge ja vabastab meie keha blokeeringutest. Helide vibratsioon harmoniseerib meie kehasiseseid vibratsioone — molekulide ja elundite võnkeid. Kirtani ehk pühade laulude laulmine eemaldab psüühilised kompleksid ja muudab meele muretuks, kergeks ja puhtaks. Räägime lähemalt mantratest – kuidas mantrad aitavad kaasa mediteerimisel, kuidas neid valida ja kasutada ning mis on mantra pühitsus. Laulame mantraid kõik koos harmooniumi saatel. Eelnev lauluoskus ei ole vajalik.

🔹Kellele see õhtu sobib?
Just sulle, kui soovid teha argielus ühe väikese peatuse ja lõõgastuspausi. Sa ei pea olema kunagi teinud joogat või muud taolist. Piisab kui sinus on uudishimu ja avatud meel, et kogeda lõdvestuse, harmooni ja loovuse seisundit. Tule just nii nagu oled! Õhtu toimub väikeses grupis (kuni 12 osalejat).

Ootan südamest sinuga kohtumist!
Reelika

Läbiviijad: Reelika Rohtmaa

Registreerumine

Osaluspanus: 25€


Registreeru