Hingamistöö on aastatuhandeid vana praktika, mida on kasutatud kõikides kultuurides eluenergia liigutamise, teadvuse muutmise ja füüsilise heaolu saavutamise eesmärgil. Hingamine ja selle teadlik muutmine on kõige lihtsamalt kättesaadav vahend, et teadlikult muuta enda elu. Teadlik sügav ühendatud hingamine aitab keskenduda, annab väge, rahustab meelt, vähendab stressi, lõdvestab keha, aitab näha lahendusi ning võimalusi ja teeb meele selgeks ning ärksaks.

Sündmus algab liikumisega, et häälestada keha rännakuks ette. Liikumisele järgnevad erinevad hääle avamise harjutused, mis vabastavad kõrikeskust, et hingamine saaks ladusamalt kulgeda. Pärast seda tutvustab Helen Sulle hingamispraktika aluseid ja Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse tehnika põhimõtteid, millele järgneb hingamisrännak mattidel pikali. Sügavama pingete vabastuse annavad kehatöö võtted.

Selle korra teemaks on “Ainulaadsuse vägi”. Mis on Sinu supervõime? Täpselt sellist inimest nagu Sina on maailmas ainult ÜKS — Sa oled ainulaadne! Igas Sinu hingetõmbes kohtub kogu Su minevik kogu Su tulevikuga ja nii kannad olevikus oma elukogemuse vilju. Sellist inimeseks olemise tunnet, nagu Sinul sellel hetkel siin, on ainult Sinul, sellel hetkel siin. Kuidas Sa sellega.. toime tuled, sellise erilise väega?Iga elu on selle ainulaadsuse tundmaõppimise ja tunnustamise teekond. Iga valik, iga viga, iga kogemus ja iga unistus on asendamatu heli elu sümfoonias. Kas võtad vastu oma võrdselt ainulaadse koha kõigi teiste loojate seas?

Hingamine: Helen Haava
Hääl: Nele Suisalu

Helenist:
Mind on alati köitnud inimene ning tema tegelikud, piiritud võimed. See on tõuganud 17 aasta jooksul õppima erinevaid teraapia, meele ja kehatöö tehnikaid ning süüvima tervisliku toitumise nüanssidesse. Ma usun armastuse, hingamise, liikumise, heli, puudutuse, emotsioonide vabastamise, meditatsiooni ning mängulisuse kombinatsiooni ehk Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise süsteemi® (BBTRS®) tervendavasse mõjusse nii palju, et jätsin seetõttu ka oma pearaamatupidaja töö. Minu kireks on toetada inimesi enda elurõõmule, väele ja potentsiaalile avanemisel.

Nele Suisalu:
Olen tantsukunstnik, nõustaja ja loovale kehalisusele inspireerija. Elasin ja töötasin professionaalse kaasaegse tantsijana kümme aastat Prantsusmaal. Eestisse tagasituleku järel olen viimasel viiel aastal toetanud inimesi nii füüsiliselt kui energeetiliselt oma sügavama olemuse ja loovusega parema kontakti saavutamise juures. Samuti jätkanud tantsukunsti uurimusliku suunaga – kuidas ühendada performatiivsust tervendava ruumiga. Lisaks loonud meditatiivseid peenhäälestuse ja energiatöö ruume.

Kõik vajalik on kohapeal olemas. Pane selga mugavad riided, millega on hea liikuda ning matil lamada ja võta soovi korral kaasa veepudel.

Sel sündmusel sisened turvalisse ruumi, kus kõik toimuv jääb konfidentsiaalseks, et saaksid end vabaks lasta ning kogeda ühendust oma tõelise olemusega.

Sündmus kestab ca 3h.
Osalustasu: 35 eur.

See sündmus pole Sinu jaoks, kui oled rase, alla 16, Sul on kõrgvererõhu tõbi, epilepsia, glaukoom, infarktioht, skisofreenia, aneürism või oled läbinud hiljuti (kuu aja jooksul) mõne operatsiooni.

Läbiviijad: Helen Haava, Nele Suisalu

Registreerumine

Osaluspanus: 35€

See sündmus on juba ära toimunud 11.10.2023 - Leia uus