Kas sooviksid, et sul oleks kergem ja kiirem oskus lahendada ebamugavaid situatsioone? Unistad harmoonilisematest suhetest? Igatsed rohkem energiat, rahulikumat meelt ja selgemaid mõtteradu? Tunned end vahel oma kehas justkui võõrana? Selleks, et suudaksid juhtida oma emotsioone ning need ei juhiks hoopis sind, on abiks sügava ühendatud hingamise praktika.

Saksa psühhiaater Wilhelm Reich on tunnustatud somaatilise psühhoteraapia valdkonna avastamise eest juba 20. sajandil. Tema oli esimene, kes hakkas rääkima sellest, kuidas kehapinged mõjutavad psüühikat. Iga kord, kui inimene surub alla mõnda emotsiooni või tunnet, mida ta tunda ei taha, tekib samal ajal lihaspinge. Kui lihaspinged väga palju kumuleeruvad, tekib nö. kaitserüü, mis ei lase inimesel olla ühenduses oma tõelise olemusega.

Dr Peter Levine´i üle 50 aasta kestnud uuringud trauma teemal toovad välja, et laastavalt mõjuvad olukorrad või olukordade jada – üleelatud õnnetused, vapustused, surmaohu kogemised, operatsioonid või isegi kergemad meditsiinilised protseduurid – jätavad inimesele psühholoogilise trauma, vähendades töövõimet, adekvaatsust või koguni elutahet.

Kui piisavalt kaua sügavalt ja ühendatult hingata, hakkavad blokeeringud kehas avanema ja sulama, kuni ühel hetkel tunneme vaid vabaduse- ja kergusetunnet. Teadlik sügav ühendatud hingamine aitab keskenduda, annab väge, rahustab meelt, vähendab stressi, lõdvestab keha ja teeb meele selgeks ning ärksaks.

Sündmus algab lühikese liikumise, tantsuga. Tantsimine on kui liikuv meditatsioon ning aitab väljendada kõike, mis on meie sees. Tantsimine on me kehadele kui puhastustuli, mis aitab lagundada raskeid emotsioone. Lisaks sellele aitab tants olla hetkes ning teeb meele rõõmsaks.

Koguneme alates 18.15 ja alustame 18.30. Kõik vajalik on kohapeal olemas. Pane selga mugavad riided, millega on hea liikuda ning matil lamada ja võta soovi korral kaasa veepudel.

Üritus kestab ca 3h

See sündmus pole Sinu jaoks, kui oled rase, alla 16, Sul on kõrgvererõhu tõbi, epilepsia, glaukoom, infarktioht, aneürism või oled läbinud hiljuti (kuu aja jooksul) mõne operatsiooni.

Läbiviijad: Helen Haava

Registreerumine

Osaluspanus: 33€

See sündmus on juba ära toimunud 02.11.2022 - Leia uus