HÄÄLE JA KEHA SEOSED – LAULJATELE, MITTELAULJATELE ja KÕNELEJATELE TALLINNAS

Hääl ja laulmine on väga paljude jaoks õrn teema, sõltumata sellest kas laulja peab viisi või mitte. Psühholoogiliselt on inimestel enamasti hirmud ja piiravad uskumised samad, mis ei lase laulmist täielikult nautida. Kõlab muidugi kummaliselt. Igas inimeses elavad oma elu sõnumid, mida ta on lapsena kuulnud kas enda hääle või laulmise kohta. Seega, laulmisega vähem või pikemalt tegelenud inimestel võib olla raskusi oma häält täielikult avada ja ennast sisemiselt vabaks lasta.

Kui sa laulad – see oled sina. Sinu keha. Sinu hing. See võib olla haavatav ja hirmutav. Laulmine on vaimne ja emotsionaalselt vabastav. Pole tähtis, kas lauldakse avalikult või üksi, täpselt või mitte täpselt. Laulmine on midagi, mida iga inimene vajab.
Grupitöö on võimalus panna end mitmekülgselt proovile turvalises keskkonnas, avastada oma häält ja sisemaailma ning saada toetust ja õpetaja juhendust, kuidas oma hääle toimimist paremini mõista, toetada, usaldada ja nautida!
Kohtumised sisaldavad nii teooriat kui ka vokaaltreeningut.
Tegeleme hingamistreeningu, häälejuhtimise, eneseregulatsiooni, vaoshoituse vabastamise ja psühholoogiliste uskumustega ning tähtsal kohal on töö kehaga (pinged, nende tajumine, võtted pingetest vabanemiseks).
Iseseisvaks harjutamiseks on kodused ülesanded.

Oled oodatud osalema, kui pead viisi iseseisvalt, toe abil või enda arvates ei pea viisi, kuid
*soovid vabaneda uskumustest ja pingetest, mis laulmisega kaasnevad
*soovid aru saada oma keha ja hääle seostest
*soovid kuulda, milline on sinu ehtne hääl ja kogeda uusi värve enda hääles
*soovid olla prii hääleprobleemidest
*soovid täiendada teadmisi hääle toimimisest ja tervislikkusest

Algajad ja Edasijõudnud ühes grupis rikastavad ja täiendavad üksteist. Mõlemad kasutavad baasosana inimlikke kvaliteete, mis on alus vabale laulmisele. Psühholoogiliselt on inimestel enamasti hirmud ja piiravad uskumised samad, mis ei lase laulmist täielikult nautida.
Kõlab muidugi kummaliselt.
Igas inimeses elavad oma elu sõnumid, mida ta on lapsena kuulnud kas enda hääle või laulmise kohta. Need sõnumid võivad olla lauljatel, harrastajatel ja mittelauljatel samad, mis tekitavad ebamugavust ja pingeid nii kui suu avad. Seega, laulmisega vähem või pikemalt tegelenud inimestel võivad olla samad raskused oma häält täielikult avada ja ennast sisemiselt vabaks lasta.
Häälepäeva rõhk on praktikal. Ennem teeme ja läbi selle teadvustame teooria osa. Läbi selle puudutame ka energiablokeeringuid, mis meil laulmisel ees seisavad. Läbi praktika saame lähemale oma PÄRIS häälele nii rääkimises kui laulmises.

Grupi juhendaja: Merle Reiter
Merle Reiter on lõpetanud Tartu Ülikooli Õpetajate Seminaris muusikaõpetaja eriala. Täiendanud end lauluteraapias Jaan Karl Klassmanni juhendamisel, Alexandri tehnikas, Waf Laulukoolis, EMTA muusikateraapia algkursusel ning mitmetel hääle teraapilistel koolitustel.
Merle on sügavuti uurinud tervislikku hääle kasutamist ja väljendumist. Ta on töötanud muusikaõpetajana lasteaias, koolis, kutsekoolis, viinud läbi koolitusi õpetajatele, täiskasvanutele hääle-, muusikateraapia, pedagoogika ja tervise valdkonnas ning 2017 aastasl loonud omanäolise laulustuudio HäälePärlid, kus on juhendanud viisipidamatute, harrastajate ja tegevlauljate laulugruppe täiskasvanutele, koolinoortele ja mudilastele.
Ta on ühendanud enesearengu teekonna õpetamisega, millelt on välja kujunenud ainulaadne, mittekopeeriv õpetamisviis, kuhu on koondatud enda teadmised ja kogemused, kuidas oleks võimalik kõigil laulda – sest see on iga inimese hingesoov ja vajadus. Häälega töö on muutnud tema elu ja teda kui inimest palju vabamaks, julgemaks, mängulisemaks.
On pühendanud end häälemaailma, kus igal inimesel on võimalus saada kontakti oma häälega.
Kohtume koos põneval enesetundmaõppimis- ja hääleretkel!

Asukoht TALLINN, Üks Maja
11.00-18.00
Täpsem ajakava:
11.00-12.30 praktika, teooria
12.45-14.15 praktika, teooria
14.15-15.00 söömine (võta kaasa oma toit, või telli selleks kellaajaks boltiga)
15.00-16.30 praktika, teooria
16.45-18.00 praktika, teooria
Grupis on maksimaalselt kuni 12 lauljat.

Hind 135€ päev
Koha kindlustab ettemaks!
*(Ettemaks on tagastatav juhul, kui teatad oma mittetulemisest rohkem kui 48h enne kursuse algust või leiad kellegi enda asemele.)
Makseinfo tuleb e-mailile.

Palun täida registreerimisvorm!

Helista lisainfo saamiseks +372 53543972

Läbiviijad: Merle Reiter

Registreerumine

Osaluspanus: Koha tagab ettemaks 35€, täishind 135€

See sündmus on juba ära toimunud 20.04.2024 - Leia uus