Hääle kasutamine on oluline eneseväljenduse vahend, mis aitab meil ühenduda nii enda kui teistega. Lisaks on see võimas tööriist, mis aitab vabastada kehasse kogunenud emotsioone. Sageli võib inimesel olla kogemusi, kus tema häält ja isiklikku tahet on alla surutud, luues seeläbi kõrisse pitsitava tunde ning hirmu end väljendada. Traumaatilised sündmused võivad samuti mõjutada meie häälekasutust, kuid läbi teadliku hääle väljendamise avaneb võimalus emotsioonide vabastamiseks ning kehasse kinnijäänud energia vabastamiseks.
Häälega töötamine võimaldab meil kiiresti muuta oma seisundit, reguleerida närvisüsteemi ning luua paremat kontakti oma kehaga. Alustades hääle avamise harjutustest, valmistume ette sügavamaks hingamiseks ning avame ukse enda sisemisele maailmale.
Hääleharjutustele järgneb hingamisrännak. Teadliku hingamise praktikaid on kasutatud aastatuhandeid eluenergia liigutamise, teadvuse muutmise ja füüsilise heaolu saavutamise eesmärgil. Traumade vabastamisele keskendunud Biodünaamiline hingamine ja trauma vabastus (BBTRS) on välja kasvanud Wilhelm Reich’i terapeutilisest lähenemisest pehmetele kudedele ja Peter Levine trauma tervendamise mudelitest. Selle aluseks olev sügav ühendatud hingamine võimaldab läbi murda keha erinevatest kaitsekihtidest ning vabastada mentaalne, füüsiline ja emotsionaalne pinge. Hingamisrännakul kasutame toetamiseks helisid, liikumist ja erinevaid kehatöö võtteid.

Aitab:
– leevendada pingeid ja tugevdada stressitaluvust
– suurendada energiat ja vastupidavust
– tugevdada immuunsust
– vähendada väsimust ja unevajadust
– tugevdada keskendumisvõimet ja mõtteselgust
– tuua rahu ja emotsioonidega toime tulla
– tugevdada sõnalist võimekust häält tugevdades
– paneb särama 🙂

Sündmus lõpeb helirännakuga, milles Ilona oma helisevat lauluhäält, šamaanitrummi, Koshi kellasid, kõristeid ja teisi instrumente kasutab.
Hingamine: Helen Haava
Helid: Ilona Maria Sowilo

Helenist:
Mind on alati köitnud inimene ning tema tegelikud, piiritud võimed. See on tõuganud 17 aasta jooksul õppima erinevaid teraapia, meele ja kehatöö tehnikaid ning süüvima tervisliku toitumise nüanssidesse. Ma usun armastuse, hingamise, liikumise, heli, puudutuse, emotsioonide vabastamise, meditatsiooni ning mängulisuse kombinatsiooni ehk Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise süsteemi® (BBTRS®) tervendavasse mõjusse nii palju, et jätsin seetõttu ka oma pearaamatupidaja töö. Minu kireks on toetada inimesi enda elurõõmule, väele ja potentsiaalile avanemisel.

Ilona Mariast:
Olen Hingelaulurännaku looja, heliterapeut, loodusterapeut, Kehapsühhoteraapia praktik, performance kunstnik ja laulja.
Muusika, laulmine ja trumm on olnud minu tervendajateks. Kui ma laulan, siis astun ise justkui kõrvale ja luban helil läbi enese voolata, usaldades ja taotledes alati kõrgeimat hüvangut kõigile. Helidega olen toimetanud alates 2017 aastast ning tänaseks olen jaganud oma häält ning laulnud koos tuhandete inimestega. Minu missioon on inspireerida inimesi avastama oma unikaalsust läbi hääle, helide ja koosloomise.
Kõik vajalik on kohapeal olemas. Pane selga mugavad riided, millega on hea liikuda ning matil lamada ja võta soovi korral kaasa veepudel.
Sel sündmusel sisened turvalisse ruumi, kus kõik toimuv jääb konfidentsiaalseks, et saaksid end vabaks lasta ning kogeda ühendust oma tõelise olemusega.

Sündmus kestab ca 3h.
Osalustasu: 35 EUR

See sündmus pole Sinu jaoks, kui oled rase, alla 16, Sul on kõrgvererõhu tõbi, epilepsia, glaukoom, infarktioht, skisofreenia, aneürism või oled läbinud hiljuti (kuu aja jooksul) mõne operatsiooni.

Läbiviijad: Helen Haava ja Ilona Maria Sowilo

Registreerumine

Osaluspanus: 35€

See sündmus on juba ära toimunud 03.04.2024 - Leia uus