Hingamistööga pikemalt ja sügavamalt tegelema hakkamine on minu jaoks olnud üks pöördelisemaid aegu elus. See muutis mu elu. See muutis kuidas ma mõtlen ja suhestun enda ning teistega. See muutis minu mõistmist inimorganismi toimimisest täielikult. Tunnen justkui kõik pusletükid on oma koha leidnud. Mind ei haava enam nii palju teiste arvamused. Ma ei kritiseeri ega salga ennast enam maha. Hingamistöö on toonud mind oma kehaga ja sisetundega sügavamasse ühendusse, võimaldanud mul depressioonist vabaneda ning alla surutud emotsioonidel taas vabalt voolama hakata. See on avardanud minu emotsionaalset suutlikust ja vastupidavust. Ma suudan nüüd olla palju rohkemate olukordadega ja emotsioonidega silmitsi ilma, et ma tunneks, et ma tahan olukorrast ära põgeneda või kaotaks igasuguse keskendumisvõime. See on suurendanud mu seesmist ja välja poole suunatud teadlikust. Ma olen hakanud valima läbi selle protsessi rohkem iseennast. Ma olen hakanud, rohkem kui kunagi varem, seadma oma piire ja väljendama oma vajadusi. Ma ei häbene enam olla nähtud oma ebaperfektsuses ja vigu teha. Ma tunnen, et olen vabam kui kunagi varem.

Hingamistöö praktika õpetas mulle, kui oluline on allasurutud emotsioonide, traumade ja stressi vabastamine kehast. Jah kehast, sest kõik need talletuvad tegelikult meie kehas, mitte peas nagu seni paljud arvavad. See on õpetanud mind märkama, kuidas me loome maailma läbi oma seesmise seisundi. Ja kui me tahame muuta oma elu ja maailma, siis peame muutma kõigepealt oma seesmist seisundit.

Olen suurema osa elust olnud endaga pahuksis, depressioonis ja pidevalt teinud seletamatutel põhjustel samu vigu suhetes ja elus üldiselt. Olen tundnud nagu oleksin kinni mingis rattas – alateadlikes mõtlemis- ning käitumismustrites, mis pidevalt lõid sama reaalsust.

Olles kogenud omal nahal hingamistöö võimsust ja millise efektiivsusega võimaldas see mul muuta ja hakata looma teistsugust elu, teadsin kohe, et see on praktika, millega tahan hakata tegelema sügavuti ja seda kogemust jagada ka teiste inimestega.

Oma esimese hingamistöö kogemuse saingi 2020. aasta jaanuaris Balil, Indoneesias. Ja see ‘blew my mind’ oma võimsuse ja toimega. Pärast oma esimest kogemust jäin iganädalaselt käima hingamisringides ja mitmel privaatsessioonil. Üks kuu hiljem, kui kogu maailma lukustati, avanes mul võimalus sukelduda intensiivsesse 2,5-kuulisse ja 400+ tunnisesse hingamisterapeudi koolitusse Hingamise ja Närvisüsteemi eksperdi ja Breathwork Bali asutaja Edward Dangerfield käe all. Ja see kõik toimus seal samas ilusal Balil saarel, džunglis. Koolitusele järgneva 3 kuu jooksul võtsin 1-2 korda nädalas osa hingamisringide kaasjuhendajana koos oma õpetaja ja Breathwork Bali meeskonnaga. Seeläbi sain kogemust hingamistöö juhendamisel valvsa silma all.

Mulle tohutult meeldib inimesi juhendada läbi hingamistöö, kuulda nende kogemusi ja olla tunnistajaks sellele, kuidas hingamistöö muudab pühendunud praktiseerijate elusid.

Minu peamine fookus tänaseks on tervislikud eluviisid: treening ja liikumine, tervislik ja teadlik toitumine, taastumine ja uni, hingamistöö kui närvisüsteemi- ja stressireguleerimispraktika. Muidugi ka hingamistöö levitamine ja inimesteni toomine. Hingamistööst on saanud minu elu!

Täna ma aitangi inimestel tuua muutust oma ellu: vabaneda stressist, traumadest ja emotsioonide allasurumisest. Aitan inimestel kasvatada ja avardada oma emotsionaalset vastupidavust ja vabadust, enesekindlust ja isiklikku väge, et nad saaksid järgneda oma eesmärkidele ja unistustele seesmiste takistusteta ning saaksid hakata elama rohkem rõõmus, kerguses, kulgemises ja kohalolus.”

Raimondi tegemistest rohkem kodulehelt: https://prana-breathwork.com/ või emailil: info@prana-breathwork.com

Raimond Feil