Minu teekond selles kehastuses on olnud seikluslik. On olnud mitmeid elu keerdkäike, mis ühel hetkel põhjustasid selliseid kannatusi ja valu, et muud võimalust enam polnud ning tuli hakata teadlikult üle vaatama kõiki seniseid elamise mustreid, tõdesid ja uskumusi. Senine fookus väliselt on liikunud enda sisse ning samm sammult jätkub enda sisekosmose avastamine. 

On olnud mitmete praktikate katsetamist, aga püsivamalt on mu ellu jäänud OSHO aktiivmeditatsioonid®, mille juhendamist olen terve aasta õppinud Eesti Meditatsioonikoolis. See on olnud täiesti erakordne aasta, kus olen kogenud, millist muutust pühendunult praktiseerimine päriselt loob. Märkan, et meditatsioonist räägitakse palju ning tihti selle sõna tähendused on inimestel erinevad. Minu kogemuse põhjal aitavad aktiivmeditatsiooni tehnikad jõuda lihtsamini peast kehasse ja meditatiivsesse seisundisse, kus on olemas vaikus, vabadus, usaldus ja armastus. Kõik see, mida kipume väljast otsima, aga mis meie endi sees juba sünnist saati tegelikult olemas on olnud. Elulainetes oleme lihtsalt sellest mõnikord väga kaugele tüürinud. 

OSHO loodud meditatsioonitehnikad on erinevad oma eesmärgilt ja struktuurilt, kuid kõik need aitavad lubamise ja usalduse korral jõuda kontakti enda põhiolemusega. On märgiline, kui ühel hetkel hakkad nägema, kes sa tegelikult oled või ei ole. Õpid vaatlejana nägema kõiki neid elumänge selliselt, kus ükski olukord ei ole enam selline, et Sa kaod totaalselt emotsioonidesse või mõtetesse ära. See ei tähenda elust võõrdumist vaid elu päriselt kogemist täitsa uuel tasandil. Sa õpid aktiivsema ja teinekord üsna rahuliku kehapraktika abil päriselt kohal olema oma kehas. Sa õpid vaatlema kõike seda, mis toimub Sinu sees ja ümber. See on midagi sellist, mida tasub ise proovima tulla, sest iga inimene kogeb seda omal moel ja see just need tehnikad põnevaks teebki. Mulle väga meeldib, et see on inimese enda sisemine protsess ja sõltub täielikult temast endast. Ja tema otsusest lubada sel kõigel juhtuda ja usaldusest protsessi vastu. Juhendaja loob ruumi ja annab juhised, aga see, mida ühe tunni jooksul inimene kogeb, on igaühel erinev. Nii et igaüks kogeb sama meditatsiooni praktikat erinevalt ja samas me võime ka ise ühte ja sama praktikat teha aastaid ning iga kord saada omamoodi kogemuse. See on elu ja meditatsiooni dünaamilisuse võlu. Kui tunned kutset, siis ootan Sind oma ruumi, kus enda sisemaailma avastada, kehamällu salvestunud emotsioone vabastada ja oma igapäevases elus seeläbi enam sisemist rahu kogeda. 

Kristiina Kase