Minu lugu joogaõpetajana ja elukestva õpilasena ei alga roosilisest äratundmisest. See algab elu keerdkäikudest, mis madalseisus viis kuidagi “matile”. Tänaseks olen seal kohtunud – põikpäise, rõõmsa, ülevoolava, ambitsioonika, oma piire ületava, alandliku inimesega ning veel tuhande näoga, mis kõik kuuluvad mulle. Need kohtumised on toonud äratundmisi ka minu igapäevaellu. Arusaama, et see, mida kogen joogas, loob mulle imelise vaatluse, kus ma oma asjadega parasjagu olen. 

Joogast on saanud minu jaoks töörist paljude seas – kõrvuti hingamispraktikate, meditatsioonide ja helidega. Ta on olnud mulle toetajaks ja kandvaks jõuks iseendaga joondumisel.

Minu suurim soov on, et sa leiaksid ka endas julguse ja jõu tulla proovima. Pane selga mis iganes kapist leiad, olgu see ainult mugav! Ma hoian sinu ruumi turvalisena ja aktsepteerin sind tervikuna.

Oma joogateekonnal pean olulisteks koolituslikeks alustaladeks õpinguid Holistika Instituudis ja Vinyasa, Yin ja Hata treenerite koolitusi. Muidugi ei saa siin mainimata jätta veel mitmekümneid suurepäraseid joogaõpetajaid, kellega teed on ristunud nii siin kui välismaal. Suurimateks õpetajateks iseenese mõttes on olnud minu pere – 3 imelist last, kelle emaks olemise au mulle antud ja minu mees.

Ühtlasi olen koos oma abikaasaga Üks Maja looja. Kõik, mis sa Majas erinevate praktikute poolt koged on olnud osa meie teekonnast. Sellest kasvas välja soov need praktikud ühendada –  tuua ilusasse ja turvalisse keskkonda. See Maja on meie missioon ja panus kogukonnale – tõstes teisi, tõstame ka ennast!

Kui sul on soovi midagi lisa küsida või soovid nõu, et kust Majas alustada, siis kirjuta: kristiina@yksmaja.ee

Kristiina Kajandu