Lapsest peale on mind paelunud toidu- ja teeni(nda)mise kunst. Kõike seda on elu mulle erinevas vormis ka võimaldanud. Olen hariduselt majandusinsener ja töötasin üle tosina aasta finantsjuhina. Elasin ka mõnda aega Buenos Aireses ja hiljem Saksamaal omaenda kontserdimaja üles ehitades ja sealset kultuuritööd korraldades. Väga varasest noorusest alates on idamaade filosoofia ja hiljem veedalik maailmakäsitlus olnud mulle suureks inspiratsiooni allikaks. Nii saigi üle pikkade aastate armastatud hobist ühel heal päeval minu igapäevane töö – iidne ajurveeda elu- ja toidukunst moodsas maailmas. Kui siia juurde lisada veel veeda arhitektuur ja astroloogia läheb eriti põnevaks. Endise finantsistina võin kindlalt väita, et looduse matemaatika on geniaalselt lihtne ja mis peaasi ajatult paikapidav! „Lihtne on liiga lihtne ja seepärast inimene ei armasta teda“, ütles juba Tammsaare. Justnimelt lihtsus on see, mis mind ennast on paelunud ja mida täna suurima hea meelega edasi jagan pikemate ja lühemate kursuste, retriitide, nõustamiste ja kokakunsti töötubade käigus. 

Minu elus ei ole juhtunud üleöö kannapööret välisest sisemise poole. Pigem on see olnud pidev õppimine ja väikeste taipamiste teekond erinevate elukogemuste taustal ja päriselus sammhaaval praktiseerides. Teejuhiks elu ise ja muidugi väga head õpetajad, kelle juures on mul olnud suur õnn ka privaatselt õppida, sh Dr. Robert Svoboda ja Dr. Claudia Welch. 

Ajurveedat edasi õpetades ja inimesi nõustades ei ole ma siiski end kunagi pidanud otseselt õpetajaks ega ka terapeudiks, pigem inspiratsiooni jagajaks. Inspiratsiooni definitsiooniks võiks olla ka vastupandamatu soov kuuldut praktiliselt ise kohe järele proovida! Seda pean teoreetilise õpetuse või nõu asemel ise kõige olulisemaks – inspireerida midagi kohe siin ja praegu järele proovima. Omaenda kogemuslikele teadmistele ja aastatepikkusele praktikale tuginedes võin kindlalt öelda, et see töötab ja teeb mind väga õnnelikuks. Sama õnnelikuks kui kunagi argentiina tangot õpetades kogesin, kui oluline on sammukombinatsioonide asemel edasi anda tantsu ennast võimalikult lihtsal moel nii, et igaüks taipaks oma sammudega omas rütmis oma tantsu tantsida. 

2017. a. ilmus minu esimene raamat „Elu Maitsed. Praktiline Ajurveeda“, millele on õige pea oodata väikest õde või venda. 

Koduleht: www.praktiline-ajurveeda.ee

Kaja Keil