Inimene ja liikumine on olnud minu kireks ja tööks terve elu.

Minu liikumine sai alguse balletist 3. aastasena ja sealt liikusin peagi iluvõimlemisse. Olen lõpetanud Tartu Ülikooli naisvõimlemise treenerina ja andnud tänaseks 38 aastat võimlemise tunde. Osad minu trennis käijad on olnud minuga algusest peale ja käivad reipalt tänagi. Sellisest kooskäimisest on kasvanud sügav sõprus.

Olen läbinud aeroobika treenerite täiendkoolituse, käinud Renee Bürklandi “Kuldse Liivakella” kursusel, millest sai alguse minu huvi Hiina meditsiini osas.

2012.a lõpetasin Shindo harjutuste ja massaazi kursused. Sellest alates juhendanud Shindo tunde ja pakkunud Shindo massaazi. Beebimassöörina olen töötanud ca 40 aastat, mis on andnud mulle suurepärase võimaluse abistada hulganisti lapsi ja avardanud ühtlasi minu teadmisi anatoomiast. Inimese keha on võrratu – kõigeks võimeline.

Viimastel aastatel olen leidnud enda jaoks palju põnevat joogat praktiseerides ja õpetades. Kõige südamelähedasemaks saanud yin-jooga – sügav ja vajalik kulgemine igale hingele. Lisaks olen praktiseerinud Mandala tantsu ja Tai Chi ́d.

Kõiki neid praktikaid kombineerin oma “Küpsete naiste liikumises”. Tund sobib ideaalselt ka algajale liikujale, mis iganes vanuses. Lisaks liikumisele leiad kindlasti toredad mõttekaaslased ja mõnusa vaba olemisega ruumi.

Heli Vares