Naiselikkus annab inimeseks olemisele salapärase mõõtme. Naised on loomulikud loojad ja juhid, sest igas naises on peidus ema – oma lastele, loomingulistele projektidele, ettevõttele või oma kogukonna jaoks. Naise elujõud lähtub selgel ja konkreetsel viisil tema vaagnapiirkonna heaolust.

Õhtut alustame kehatööga. Toome tähelepanu oma majesteetlikule troonile ehk vaagnapõhjale. Teeme läbi vaagnapõhjalihaste harjutused, mis pärinevad prantsuse ämmaemandalt ja vaagnasiseselt manuaalterapeudilt Véronique de la Cochetière’ilt.

Vaagnapõhi on seotud sünnikogemusega ja kõigi lugudega, mis on puudutanud ilusal või valusal viisil seksuaalsust. Lisaks on vaagnapiirkonna kudedesse salvestunud piiratud uskumused, eitamised ja allasurumised. Suunates teadlilkult tähelepanu oma kehatempli sissepääsule, saame naistena hakata looma suuremat rahu ja armastuse tunnet enda sees, vabanema valust ja vihast ning üle saama hirmust.

Õhtu teise poole täidab hingamisrännak. Helen tutvustab Sulle hingamispraktika aluseid ja Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse tehnika põhimõtteid, millele järgneb mattidel pikali hingamisrännak. Sügavama pingete vabastuse annavad kehatöö võtted, kõrgustesse lennutab muusika. Kogemusele lisab värve Nele oma häälega.

Hingamine ja kehatöö: Helen Haava
Kehatöö ja hääl: Nele Suisalu

Helenist:
Mind on alati köitnud inimene ning tema tegelikud, piiritud võimed. See on tõuganud 17 aasta jooksul õppima erinevaid teraapia, meele ja kehatöö tehnikaid ning süüvima tervisliku toitumise nüanssidesse. Ma usun armastuse, hingamise, liikumise, heli, puudutuse, emotsioonide vabastamise, meditatsiooni ning mängulisuse kombinatsiooni ehk Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise süsteemi® (BBTRS®) tervendavasse mõjusse nii palju, et jätsin seetõttu ka oma pearaamatupidaja töö. Minu kireks on toetada inimesi enda elurõõmule, väele ja potentsiaalile avanemisel.

Nelest:
Olen tantsukunstnik, nõustaja ja loovale kehalisusele inspireerija. Elasin ja töötasin professionaalse kaasaegse tantsijana kümme aastat Prantsusmaal. Eestisse tagasituleku järel olen viimasel viiel aastal toetanud inimesi nii füüsiliselt kui energeetiliselt oma sügavama olemuse ja loovusega parema kontakti saavutamise juures. Samuti jätkanud tantsukunsti uurimusliku suunaga – kuidas ühendada performatiivsust tervendava ruumiga. Lisaks loon meditatiivseid peenhäälestuse ja energiatöö ruume.

Kõik vajalik on kohapeal olemas. Pane selga mugavad riided, millega on hea liikuda ning matil lamada ja võta soovi korral kaasa veepudel.
Sel sündmusel sisened turvalisse ruumi, kus kõik toimuv jääb konfidentsiaalseks, et saaksid end vabaks lasta ning kogeda ühendust oma tõelise olemusega.

See sündmus pole Sinu jaoks, kui oled rase, alla 16, Sul on kõrgvererõhu tõbi, epilepsia, glaukoom, infarktioht, skisofreenia, aneürism või oled läbinud hiljuti (kuu aja jooksul) mõne operatsiooni.

Läbiviijad: Nele Suisalu ja Helen Haava

Registreerumine

Osaluspanus: 35€

See sündmus on juba ära toimunud 07.02.2024 - Leia uus