Hingamistöö on aastatuhandeid vana praktika, mida on kasutatud kõikides kultuurides eluenergia liigutamise, teadvuse muutmise ja füüsilise heaolu saavutamise eesmärgil. Hingamine ja selle teadlik muutmine on kõige lihtsamalt kättesaadav vahend, et teadlikult muuta enda elu.
Kui piisavalt kaua sügavalt ja ühendatult hingata, hakkavad blokeeringud kehas avanema ja sulama, kuni ühel hetkel tunneme vaid vabaduse- ja kergusetunnet. Teadlik sügav ühendatud hingamine aitab keskenduda, annab väge, rahustab meelt, vähendab stressi, lõdvestab keha, aitab näha lahendusi ning võimalusi ja teeb meele selgeks ning ärksaks.

Sündmus algab liikumisega, et häälestada keha rännakuks ette. Liikumisele järgnevad erinevad hääle avamise harjutused, mis vabastavad kõrikeskust, et hingamine saaks ladusamalt kulgeda. Pärast seda tutvustab Helen Sulle hingamispraktika aluseid ja Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse tehnika põhimõtteid, millele järgneb hingamisrännak mattidel pikali. Sügavama pingete vabastuse annavad kehatöö võtted, kõrgustesse lennutab muusika. Kogemusele lisab värve Ilona oma šamaanitrummi ja muude instrumentidega.

Selle korra teemaks on “Emotsioonide võlu ja valu”. Emotsioonid on inimeste jaoks loomulik ja vajalik osa elust. Me kogeme erinevaid emotsioone igapäevaselt ning need mõjutavad meie käitumist ja otsuseid. Emotsioone jaotatakse üldiselt positiivseteks ja negatiivseteks. Positiivseteks peetavad õnnelikkus ja üllatus on seotud õnnetundega, negatiivseteks peetavad hirm, kurbus, viha ja vastikus võivad olla ebameeldivad ning seostatakse sageli stressi ja ebasoodsate olukordadega. Kuid tegelikult on emotsioonid palju keerukamad. Näiteks võib kurbus olla vajalik ja tervislik, aidates meil leinata ja taastuda raskest olukorrast ja viha vajalik, et seista enda õiguste eest. Ja kas teadsid, et vahel võib rõõm olla liiga intensiivne ja tekitada stressi, kui kogeme seda liiga palju või liiga sageli? Seega on emotsioonid keerulised ja mitmekesised ning samas nii loomulikud ja vajalikud. Nende mõistmine ja kehasse salvestunud emotsioonide vabastamine aitavad meil olla tasakaalukamad ja rahulolevamad inimesed.

Sündmus lõpeb helirännakuga, milles Ilona oma helisevat lauluhäält, šamaanitrummi, Koshi kellasid, kõristeid ja teisi instrumente kasutab.

Hingamine: Helen Haava
Helid: Ilona Maria Sowilo

Helenist:
Mind on alati köitnud inimene ning tema tegelikud, piiritud võimed. See on tõuganud 16 aasta jooksul õppima erinevaid teraapia, meele ja kehatöö tehnikaid ning süüvima tervisliku toitumise nüanssidesse. Ma usun armastuse, hingamise, liikumise, heli, puudutuse, emotsioonide vabastamise, meditatsiooni ning mängulisuse kombinatsiooni ehk Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise süsteemi® (BBTRS®) tervendavasse mõjusse nii palju, et jätsin seetõttu ka oma pearaamatupidaja töö. Minu kireks on toetada inimesi enda elurõõmule, väele ja potentsiaalile avanemisel.

Ilona Mariast:
Olen muusik, kunstnik ja hingestatud sündmuste korraldaja, naine, ruumi hoidja ja looja. Olen kogeja, vaatleja, olen hing kehastumas. Muusika, laulmine ja trumm on olnud minu tervendajateks. Kui ma laulan, siis astun ise justkui kõrvale ja luban helil läbi enese voolata, usaldades ja taotledes alati kõrgeimat hüvangut kõigile. Läbi muusika saab kogeda kõikvõimalikust, rännakul kui sead taotluse, heidad pikali, sulged silmad ja alistud, lubades ennast helide ja trummi rütmi rüppe. Selles ruumis kaob aja tähendus ning saad kogeda muutunud teadvuseseisundit. See on ka väga turvaline viis end avastada ning ühenduda oma siseilmaga, tasakaalustuda, selgineda ning luua melerahu. Trummi rütm on toetamas, hoides ja meenutades ema üsas olemise turvalist tunnet, kui kuulsid ema südame tukseid.

Koguneme alates 18.15 ja alustame 18.30. Kõik vajalik on kohapeal olemas. Pane selga mugavad riided, millega on hea liikuda ning matil lamada ja võta soovi korral kaasa veepudel.

Sel sündmusel sisened turvalisse ruumi, kus kõik toimuv jääb konfidentsiaalseks, et saaksid end vabaks lasta ning kogeda ühendust oma tõelise olemusega. See on kogemist väärt!

See sündmus pole Sinu jaoks, kui oled rase, alla 16, Sul on kõrgvererõhu tõbi, epilepsia, glaukoom, infarktioht, skisofreenia, aneürism või oled läbinud hiljuti (kuu aja jooksul) mõne operatsiooni.

Läbiviijad: Helen Haava, Ilona Maria Sowilo

Registreerumine

Osaluspanus: 35€

Tasumine toimub kohapeal sularahas

See sündmus on juba ära toimunud 03.05.2023 - Leia uus