Hingamistöö on aastatuhandeid vana praktika, mida on kasutatud kõikides kultuurides eluenergia liigutamise, teadvuse muutmise ja füüsilise heaolu saavutamise eesmärgil. Hingamine ja selle teadlik muutmine on kõige lihtsamalt kättesaadav vahend, et teadlikult muuta enda elu.
Kui piisavalt kaua sügavalt ja ühendatult hingata, hakkavad blokeeringud kehas avanema ja sulama, kuni ühel hetkel tunneme vaid vabaduse- ja kergusetunnet. Teadlik sügav ühendatud hingamine aitab keskenduda, annab väge, rahustab meelt, vähendab stressi, lõdvestab keha, aitab näha lahendusi ning võimalusi ja teeb meele selgeks ning ärksaks.

Sündmus algab liikumisega, et häälestada keha rännakuks ette. Liikumisele järgnevad erinevad hääle avamise harjutused, mis vabastavad kõrikeskust, et hingamine saaks ladusamalt kulgeda. Pärast seda tutvustab Helen Sulle hingamispraktika aluseid ja Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse tehnika põhimõtteid, millele järgneb hingamisrännak mattidel pikali. Sügavama pingete vabastuse annavad kehatöö võtted, kõrgustesse lennutab muusika. Kogemusele lisab värve Ilona oma šamaanitrummi ja muude instrumentidega.
Selle korra teemaks on “Astun Tundmatusse”.

Iga päev on kingitus ja iga päev võib olla üllatusi täis, kui avad silmad, et uudishimu ja tänuga uus päev vastu võtta. Oma mõtteis loome homset, järgmist kuud ja suve. Kuid tegelikkuses on eesolev tundmatus, teadmatus. Kõik võib muutuda igas hetkes. Ja isegi kui see võib vahel olla hirmus, siis see on just see, mis teeb elu nii põnevaks ja magusaks. Seega selg sirgu, süda avali ja astume üheskoos julgelt tundmatusse.
Sündmus lõpeb helirännakuga, milles Ilona oma helisevat lauluhäält, šamaanitrummi, Koshi kellasid, kõristeid ja teisi instrumente kasutab.

Hingamine: Helen Haava
Helid: Ilona Maria Sowilo

Helenist:
Mind on alati köitnud inimene ning tema tegelikud, piiritud võimed. See on tõuganud 16 aasta jooksul õppima erinevaid teraapia, meele ja kehatöö tehnikaid ning süüvima tervisliku toitumise nüanssidesse. Ma usun armastuse, hingamise, liikumise, heli, puudutuse, emotsioonide vabastamise, meditatsiooni ning mängulisuse kombinatsiooni ehk Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise süsteemi® (BBTRS®) tervendavasse mõjusse nii palju, et jätsin seetõttu ka oma pearaamatupidaja töö. Minu kireks on toetada inimesi enda elurõõmule, väele ja potentsiaalile avanemisel.

Ilona Mariast:
Olen Hingelaulurännaku looja, heliterapeut, loodusterapeut, performance kunstnik ja laulja. Õppimas kehapsühhoterapeudiks.
Muusika, laulmine ja trumm on olnud minu tervendajateks. Kui ma laulan, siis astun ise justkui kõrvale ja luban helil läbi enese voolata, usaldades ja taotledes alati kõrgeimat hüvangut kõigile. Helidega olen toimetanud alates 2017 aastast ning tänaseks olen jaganud oma häält ning laulnud koos tuhandete inimestega. Minu missioon on inspireerida inimesi avastama oma unikaalsust läbi hääle, helide ja koosloomise.
Koguneme alates 18.15 ja alustame 18.30. Kõik vajalik on kohapeal olemas. Pane selga mugavad riided, millega on hea liikuda ning matil lamada ja võta soovi korral kaasa veepudel.

Sel sündmusel sisened turvalisse ruumi, kus kõik toimuv jääb konfidentsiaalseks, et saaksid end vabaks lasta ning kogeda ühendust oma tõelise olemusega.

Sündmus kestab ca 3h.

See sündmus pole Sinu jaoks, kui oled rase, alla 16, Sul on kõrgvererõhu tõbi, epilepsia, glaukoom, infarktioht, skisofreenia, aneürism või oled läbinud hiljuti (kuu aja jooksul) mõne operatsiooni.

Läbiviijad: Helen Haava, Ilona Maria Sowilo

Registreerumine

Osaluspanus: 35€

See sündmus on juba ära toimunud 19.04.2023 - Leia uus